Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Egyelőre kevés ügyfél használja bankoláskor az internetes szolgáltatásokat, pedig ezzel faraghatnának a költségeiken.
Állami beavatkozást kezdeményez a jegybank, hogy olcsóbb legyen a bankolás. Igazgatójuk az RTL Híradónak azt mondta: az utolsó harmadba sorolják a magyar bankrendszert az Európai Unióban, mert az ügyfelek fele sem használja a költségkímélő internetes szolgáltatásokat.
Az elmúlt öt évben az Énpénzem.hu szerint összesen 48 százalékkal drágultak itthon a banki szolgáltatások, amióta bevezették a tranzakciós illetéket és banki különadót vezettek be.
Jövőre a tervek szerint eltörölnék a tranzakciós illetékes a 20 ezer forint alatti utalásoknál, ezzel a Bankmonitor.hu számítása szerint 1350-ről 1140 forintra csökkenthet egy átlagos bankszámla díja - ha megszavazza az Országgyűlés.
Banai Ádám, az MNB igazgatója szerint javaslataikkal kényelmesebb bankoklás jön az ügyféloldalon, valamint a digitális csatornák lehetővé teszik a költségcsökkentést, ami végső soron az ügyfeleknél is jelentkezhet. Az átutlások már a jövő év közepétől gyorsabbak lesznek a 24 órás utalás bevezetésével.
A Bankmonitor szerint 10 ügyfél 8 már most maga faraghatna a banki költségein, ha bankot vagy bankszámlát váltana.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.