Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A volt uránbánya területén található busztemetőben az önkormányzat előző buszos cégének nagyjából 100, részben üzemképes járműve néz szembe az enyészettel, ráadásul ezek egy részének úgy tűnik, hogy az akkumulátorát sem vették ki, ami súlyosan szennyezi a környezetet.
Több mint 100 busz vesztegel Pécs mellett, az egykori uránbánya területén, van, amelyiknek a motorjából fa nő ki, de több másik látszólag teljesen jó állapotban van, derül ki az RTL korábbi híradójából.
2009-ben az egész buszflottát eladta az önkormányzati cég egy másik vállalatnak, akiktől visszabérelték őket, de ezt a pazarló döntést 2 évvel később megsemmisítette a bíróság, és a buszok visszakerültek az önkormányzati közlekedési céghez. Az viszont azóta csődbe ment, így a NAV meg is hirdette árverezésre a flottát, de azok végül maradtak a felszámolás alatt álló cégnél, azóta az önkormányzat pedig másik buszos vállalatot alapított.
Az ATV szerda esti híradójából az is kiderül, a buszokból valószínűleg nem szedték ki az akkumulátorokat, de kenőanyag, üzemanyag is lehet bennük, amelyek ha a füves területre szivárognak, komoly szennyezést okoznak.
A jelenlegi pécsi közlekedési vállalatnak, a Tüke Busznak egy másik telephelyén is leállított buszok sorakoznak, ezek kivett akkumulátorral veszetegelnek annak ellenére, hogy a vállalat csupán 4 éve szerezte be őket használtan.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.