Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A bukás nem mindenkit sodor el.
Tavaly nyáron látta be a kormány a sorozatos veszteségeket termelő kereskedőházak bukását, a hálózatot felszámolta és egy újat hozott létre helyette. Egy azonban biztosan megmenekült: a Direkt36 azt írja, az Adnan Polat török üzletember cégével kötött szerződés érvényben maradt. Ezt a Külügyminisztérium is megerősítette, de azt nem árulták el, hogy ez az egyedüli érvényben maradt szerződés-e. Korábban megírtuk, ez volt a legdrágábban létrehozott kereskedőház.
Polat jó viszonyt ápol Orbán Viktorral, a miniszterelnök személyesen vitte körbe a felcsúti stadionban, de ott volt az eskütételén is. Polat egy olyan vállalkozásban is érdekelt, amelyben korábban Orbán veje, Tiborcz István egyik cége is feltűnt.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hivatalos panaszt nyújtott be az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatóságához Tordai Bence Paks II. ügyében. Az ellenzéki politikus szerint a projektre 2017-ben kiadott uniós jóváhagyást vissza kell vonni, és eljárást kell a magyar kormány nyakába akasztani.