Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Korábban hatmillió euróért árulták a birtokot, azt nem tudni, hogy Kalocsai László mennyiért vette meg.
Bordeaux-ban vásárolt történelmi szőlőbirtokot Mészáros Lőrinc borászának és üzlettárságnak cége – írja a 24.hu. A portál úgy tudja, hogy a leggazdagabb magyarok borászati érdekeltségeit kezelő Kalocsai László Les Salles-de-Castillon településen vásárolta meg az 1782-ben létrehozott Chateau de CLotte borbirtokot. A birtok mára Kalocsai bordeaux-i cége, a Winemajor SAS nevén van.
A birtokot korábbi tulajdonosa évekkel ezelőtt hatmillió euróért, vagyis kétmilliárd forintért árulta, azt azonban nem tudni, hogy most mennyiért került a magyar üzletemberhez. Ugyanúgy nem tudni pontosan azt sem, hogy a birtok pontosan mennyit ér. A 24.hu becslése szerint értéke három és tízmillió euró között mozog.
A birtokot megvásárló francia részvénytársaság kizárólagos tulajdonosa Kalocsai László. A borász nemrégiben a társaság magyarországi testvérét is megalapította, ez a szintén vagyonkezeléssel foglalkozó Winemajor Hungary Zrt. Kalocsainak e két cégen kívül csak olyan cégekben van érdekeltsége, amik Mészáros Lőrinc körébe tartoznak.
A 65 hektáros birtok harmadán, 21 hektáron termelnek szőlőt, elsősorban merlot, valamint cabernet franc fajtákat. A birtokhoz műemlék jellegű épületek is tartoznak, itt az elmúlt években többszörösen is díjazott borok készültek.
Külön érdekesség, hogy Bordeaux-ban a hétvégén megfordult a Honvédség egyik repülőgépe is.
(Kiemelt képünk illusztráció!)
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.
Ez az a fegyver, amely alkalmas lehet Irán nukleáris létesítményeinek megtámadására.
Újabb hétvége, újabb késő vonatok a Balatonnál.