Ötszázalékos gazdasági növekedést vár a kormány 2022-ben

Ezt Varga Mihály pénzügyminiszter jelentette ki az Országgyűlés gazdasági bizottsági meghallgatásán.

  • hvg.hu hvg.hu
Ötszázalékos gazdasági növekedést vár a kormány 2022-ben

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Súlyosabb volt az idei válság, mint a tíz évvel korábbi, azonban ezúttal nem kellett a Nemzetközi Valutaalap (IMF) segítségét kérni – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter az Országgyűlés gazdasági bizottságában éves meghallgatásán az RTL Klub Híradójának beszámolója szerint. Varga ugyanakkor elmondta: az idei évre 6,8, 2022-re ötszázalékos gazdasági növekedést vár a kormány.

A pénzügyminiszter kiemelte: bár kétségkívül nagy az infláció Magyarországon is, nem hazánkban a világon a legnagyobb, valamint több olyan körülmény is hat az árakra, amire a kormánynak nincs hatása. Varga itt a konténeres szállítást hozta fel példaként és kiemelte, hogy a kormány nem tudja befolyásolni a szállítások árát.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.