Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A pénzintézet vegyesvállalatot hoz létre Kínában.
Az OTP vegyesvállalatot alapít a Kínai Népköztársaságban, 15 százalék tulajdoni részesedéssel, fogyasztási hitelezésre. Az erről szóló megállapodásokat 2022. június 2-án írták alá a partnerek – közölték pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
A tranzakció pénzügyi zárására várhatóan a negyedik negyedévben kerül sor a szükséges, többlépcsős kínai hatósági engedélyek megszerzésének függvényében. A vegyesvállalat alapítása az illetékes kínai felügyeleti hatóság mellett a magyar felügyeleti hatóság engedélyéhez is kötött. Az előzetes engedélyt a Magyar Nemzeti Bank 2022. április 14-én megadta – közölte az OTP.
Az OTP Bank részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Pénteken a papír ára 120 forinttal, 1,31 százalékkal 9314 forintra emelkedett, árfolyamának minimuma 8500 forint, maximuma 19 590 forint volt az elmúlt egy évben.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?