Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Tíz év után emelkednek a jegyárak.
Több változás is lesz szeptember elsejétől a BKV jegyáraiban. A sima vonaljegy 450 forintba kerül péntektől, az úgynevezett fedélzeti vonaljegy, vagyis a buszokon megvásárolható jegy 600 forint, a 10-es gyűjtőjegy pedig 4 ezer forint lesz – mint azt korábban közzé is tette a tömegközlekedési vállalat.
Tíz év változatlan árazás után azért van szükség a vonaljegyek árának emelésére Karácsony Gergely főpolgármester szerint, hogy a bérletekét ne kelljen emelni, és biztonságban legyen a budapesti közösségi közlekedés.
A bérletek ára tehát változatlan marad, és fenntartják a 14 év alattiak és az álláskeresők ingyenes utazását.
A régi vonaljegyeket egy évig, vagyis 2024. augusztus 31-ig lehet még felhasználni.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.