Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Az ügylet részletes adatait a kormány eddig titkolta, és a közérdekű adatigénylésnek sem tett eleget, most viszont kénytelen lesz, mert Tóth Bertalan MSZP-s frakcióvezető pert nyert az állammal szembeni adatigénylési ügyben.
A Fővárosi Törvényszék döntése értelmében az állami Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-nek 15 napja van arra, hogy kiadja a Yettel-privatizáció dokumentumait, miután Tóth Bertalan MSZP-s frakcióvezető pert nyert az állammal szembeni adatigénylési ügyben, számolt be a hírről a politikus a Facebook-oldalán.
A politikus bejegyzésében emlékeztetőül kiemeli, hogy a tulajdonosi jogokat gyakorló Gazdaságfejlesztési Minisztérium még decemberben jelentette be, hogy eladják a Yettel Magyarország Zrt. és a Yettel Real Estate Hungary Zrt. addig állami tulajdonban lévő 25 százalékos tulajdonrészét, valamint a CETIN Hungary Zrt. 20 százalékos tulajdonrészét egy 100 milliárd forintot is meghaladó üzletben. Az eladó a Corvinus volt, a vevő pedig a TMT Hungary Holdco B.V. holland holdingtársaság.
A politikus azt írta, mostanáig semmit sem tudtunk meg arról, miért adta el az állam az részvényeinket, ahogy arról sem, pontosan miért is érte meg az államnak (vagyis nekünk, adófizetőknek) ebben az üzletekben is adófizetői pénzek százmilliárdjait elszórni.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.