Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Magyarországról jó eladási számokat kapott a Suzuki, külföldről viszont sokkal kevesebb pénz érkezett be.
A Magyar Suzuki Zrt. 35,2 millió euró, átszámítva 14,5 milliárd forint nyereséget ért el tavaly – olvasható a cég most leadott éves beszámolójában. Ez szinte pontosan a negyede az egy évvel korábbi 141,7 millió eurónak.
A japán cég Magyarországra az egy évvel ezelőtti 272 helyett már 301 millió euró, azaz 124 milliárd forint értékben tudott járműveket eladni. Exportra azonban már nem ment ilyen jól: 2,6 milliárd euróról 1,94 milliárdra esett a külföldi eladásokból érkező bevétel.
Eközben az anyagköltségeken megspóroltak ugyan 656 millió eurót, de a saját termelésű készletek állományváltozása jócskán csökkentette a bevételi oldalt.
A cég igazgatósága azt kérte – a közgyűlés pedig el is fogadta –, hogy a nyereséghez ne nyúljanak hozzá. Így aztán ahelyett, hogy osztalékként bármit is kivettek volna belőle, a teljes nyereséget meghagyták, hogy abból is a beruházásokat tudják folytatni.
A magyarországi autóipar többi nagy cége közül a győri Audi bevétele csökkent, a motorgyártás ott a 2009-es szintre esett vissza, a kecskeméti Mercedes-gyár nyeresége pedig közel a felére olvadt, de így is stabil képet nyúlt a vállalat állapota.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.