Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A télen írták még alá a szerződést a visontai munkákról, most nyilvános lett az ár.
Még februárban írták alá a szerződést a visontai gázerőmű építéséről, de csak nemrég lett nyilvános az, hogy pontosan mennyi pénzbe is került a munka. A Kontroll.hu vette észre a Közbeszerzési értesítőben, hogy a kombinált ciklusú gázturbinás erőmű létesítésének értéke 822 925 000 euró, azaz mai árfolyamon 331 milliárd forint.
Az MVM februári tájékoztatása szerint a közbeszerzést egy három cégből álló konzorcium nyerte el: a Mészáros Csoport érdekeltségébe tartozó Status KPRIA Zrt., a West Hungária Bau Kft., valamint az egyiptomi Elsewedy Power System Projects. (Képünkön Mészáros Lőrinc épp az aláíráshoz kapcsolódó rendezvényen beszél.)
Az MVM azt is nyilvánosságra hozta, hogy két másik gázturbinás erőmű építésére, üzembe állítására és karbantartására – ezek Tiszaújvárosban lesznek – 1,42 millió euróért, azaz 570 milliárd forintért írtak ki közbeszerzést. Itt a török Calik Enerji svájci leányvállalata és az olasz Ansaldo Energia lett a győztes.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?