Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az eredetileg elfogadott 40 milliárdos keretből gazdálkodhat a főváros.
Szerdán az OTP Bank elfogadta a Fővárosi Közgyűlés döntésének megfelelő szerződés-módosítást, így többfordulós egyeztetések után sikeresen zárultak a tárgyalások a Budapest finanszírozásához szükséges hitelkeretről, tehát ezt követően az eredetileg elfogadott 40 milliárd forint keret áll majd rendelkezésre – jelentette be a főváros.
A közleményben azonban kiemelték, hogy a mostani megállapodással csak nyár végéig biztosított a finanszírozás a budapesti közszolgáltatások működéséhez, addigra várhatóan lezárulnak majd az egyeztetések a kormánnyal.
A Magyar Péter vezette Tisza Párt állítja, hogy a pártjuk fővárosi képviselőinek hozzáállása nyomán sikerült megakadályozni, hogy a kormány csődbe vigye Budapestet. „A szerződésből a Tisza javaslata alapján kikerült a költségvetési biztosra vonatkozó passzus, ami lehetővé tette volna a kormány számára, hogy az akármikor csődbe dönthesse a fővárost. Sokan ellenezték a javaslatunkat” – olvasható közleményükben.
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban a Fővárosi Közgyűlés elfogadta Budapest módosított költségvetését, melyet azután kellett átírni, hogy a Kúria kimondta, jelenleg törvénytelen megoldás, hogy a városvezetés nem a szolidaritási hozzájárulás teljes összegét tüntette fel a várható kiadások között.
Nyitókép: Veres Viktor
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Deutsch-Lazsányi Erika új cégének székhelye ott van, ahol férje ügyvédi irodája.