A Reuters szombaton ismét rákérdezett fehér házi forrásánál, végül is milyen időtávra szól a mentesség, amit Orbán Viktor kialkudott Donald Trump amerikai elnöknél az orosz energetikai vállalatokra kiszabott szankció alól.
Korábban több nemzetközi hírforrás is úgy értesült, hogy a mentesség csak egy évre szól, ezt azonban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter cáfolta.
A Reutersnek most emailben ismét azt írták a Fehér Házból, hogy a mentesség egy évre szól. Mint korábbi cikkünkben összefoglaltuk, ez is több, mint amit az orosz energiahordozók tiltásával ugyancsak rosszul járó és halasztást kérő Románia és Bulgária magáénak tudhat.
Nyitókép: Trump a pénteki találkozón a Fehér Házban – Fotó: SAUL LOEB / AFP