Egy csütörtök este megjelent kormányhatározat szerint a nyugati határszélen fekvő Szentgotthárd „működőképességének megőrzése és feladatainak ellátása érdekében” kiutalnak számára 2 milliárd forintot a Központi Maradványelszámolási Alapból „külön pályázat és kérelem benyújtása nélkül, vissza nem térítendő egyedi támogatásként”.
Ilyen döntések rendszeresen születnek, de a hátterük nem ismert.
Ugyanebből az alapból 9 milliárd forintot vettek ki az Agrárminisztérium nemzeti agrárkár-enyhítési kiadásaira. Ugyanez a tárca a Modern Városok Programra újabb 410 milliót kapott a gazdaságfejlesztési keretből.
A kormány arról is döntött, hogy a vasvári tanuszodának nemcsak az előkészítésével ért egyet, mint tavaly novemberben, hanem a megvalósításával is, de ez egyelőre nem járt újabb pénz hozzárendelésével.
https://hvg.hu/gazdasag/20260218_orban-viktor-orszagjaras-telepulesek-tamogatas