Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Kínos eredménye lett az EKB év végi kapkodásának.
Kínos eredménye lett az EKB év végi kapkodásának. Az Európai Központi Bank hosszú távú banki likviditásbővítő programjába bevett több mint 10 ezer kötvény harmada mégsem felel meg a szabályoknak, így ezeket eztán nem fogadja el azt fedezetként a jegybank - írta a Financial Times.
Az európai bankrendszerbe mintegy 500 milliárd eurót pumpált az EKB tavaly év végén, s hogy a likviditáshiánnyal küzdő pénzintézetek a tőkéhez hozzáférjenek, lazított hitelezési szabályain. Az elfogadható fedezetek listáját tízezer új eszközzel egészítette ki, melyből 3192-ről mostanra kiderült, nem felelnek meg az elvárásoknak, így azokat "elővigyázatosságból" kivonták az akcióból. Az FT.com szerint jobbára olyan francia kötvényeket érint a rendelkezés, amelyek részvényárfolymok, illetve indexértékek változása alapján fizetnek kamatot, így adott esetben negatív kamatot is produkálhatnak.
A szakértők szerint a lépés elsősorban a francia pénzintézeteket érinti, bár ezeknek sem nehezíti a hozzáférést az EKB forrásaihoz. Az FT-nek nyilatkozó szakértő szerint az eset inkább kínos, mint veszélyes, ám hosszú távon kevés hatása lehet. Az EKB a márciusra tervezett újabb likviditásbővítő akciója előtt újra felülvizsgálja majd a fedezetként elfogadott eszközök listáját, és a várakozások szerint jelentősen bővíteni fogja azt, így hamarosan jelzálog-hátterű kötvények és kisebb vállalatok által kibocsátott papírok is felkerülhetnek az európai jegybank fedezeti listájára.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.