Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Megújul a békéscsabai vasútállomás és környéke 35 milliárd forintból, a beruházást az Új Széchényi Terv keretében uniós támogatásból finanszírozzák. A kivitelezés a napokban kezdődött és 2015 decemberéig tart.
A békéscsabai vasútállomás felújítása és korszerűsítése része a Budapest-Lökösháza közötti uniós beruházásnak, a Páneurópai negyedik nemzetközi vasúti közlekedési folyosó modernizálásának, ahol a vonatok 160 kilométeres sebességgel közlekednek.
Eredeti állapotába állítják helyre az 1933-ban épített műemléki épületet, európai színvonalú infrastruktúrát kap az állomás, és átépítik a vágányhálózat. Az utasok peronaluljáróval és liftek segítségével gyorsan és biztonságosan közelíthetik meg a vonatokat.
Az állomásról aluljárón lesz elérhető a mellette lévő buszpályaudvar. A beruházás részeként a vasútállomást átívelő jaminai hidat felújítják, és kétszer kétsávosra bővítik – mondta Loppert Dániel, Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő kommunikációs vezetője.
Vantara Gyula, Békéscsaba polgármestere szerint a város történetének legnagyobb beruházása a vasútállomás felújítása. A kapcsolódó közúti fejlesztésekkel megújul a városi közlekedés egésze, új csomópontok, alul- és felüljárók épülnek.
A polgármester azt mondta: a feszített ferdekábeles jaminai híd a város új építészeti látványossága lesz, amelyik erősíti a kapcsolatot a vasúton innen és túli városrész lakói között. A hídon a kétszer két sávos közlekedés mellett önálló kerékpáros és önálló gyalogos út is lesz.
Farkas Zoltán a Békés megyei Közgyűlés elnöke a beruházás gazdasági jelentőségét emelte ki. A gyorsvasút kiépítésével felértékelődik Békéscsaba és térsége a hazai és a külföldi befektetők előtt. Hozzátette: a Békés megyét átszelő vasútfejlesztés a román határig hetvenmilliárd forint beruházást jelent.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?