Hetek óta várják a villanyszámlát Budapesten és Pest megyében, de ennek vége

Az áramhálózat-üzemeltető E.ON végzett az informatikai átállással, így az MVM elkezdheti kiküldeni az elmaradt villanyszámlákat.

  • MTI MTI
Hetek óta várják a villanyszámlát Budapesten és Pest megyében, de ennek vége

Az E.ON Hungária Csoport sikeresen befejezte az informatikai átállást, így szerdától érkeznek az MVM Next elszámoló számlái az érintett ügyfeleknek – közölte az E.ON és az MVM Next. Az MVM Next egyes ügyfelei az elszámoló számlák érkezésében háromhetes csúszást tapasztaltak. Ez elsősorban az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó ELMŰ Hálózati Kft. területén, vagyis a Budapesten és Pest megye nagyobb részén élőket, illetve kisebb részben az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. ügyfeleit érinti. (Itt az E.ON-é az áramhálózat, amelyen keresztül az MVM kiszolgálja az ügyfeleit.)

A közlemény szerint az érintett fogyasztóknak az MVM e-mailben és postai levélben küldött korábban tájékoztatást az egybecsúszó számlák fizetési rendjéről, halasztott fizetési lehetőségről.

Az informatikai rendszerek egységesítése miatt egyes áramhálózati ügyek intézésében még érezhetnek változásokat az E.ON ügyfelei, valamint megváltoztak az ELMŰ Hálózati Kft. ügyfélszolgálati elérhetőségei és mobilalkalmazása is. Az E.ON szerint az informatikai rendszerek egységesítésével egyszerűsödik az ügyintézés.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek