Heteket is késhetnek az áramszámlák az ország több helyén
Informatikai átállás zajlik az E.ON-nál, emiatt késve szolgáltatnak adatokat az MVM Nextnek, az pedig a szokottnál később küldi a számlát az ügyfeleknek.
Informatikai átállás zajlik az E.ON-nál, emiatt késve szolgáltatnak adatokat az MVM Nextnek, az pedig a szokottnál később küldi a számlát az ügyfeleknek.
Az ELMŰ Hálózati Kft. és az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. ellátási területén élő ügyfelek júniusban és júliusban változásokat tapasztalhatnak az ügyintézésben: hosszabb átfutási idők, a megszokottnál később érkező számlák várnak rájuk. Ennek oka, hogy az E.ON Hungária Csoport egységesíti informatikai rendszereit.
11 városban, 25 helyszínen 92 új elektromos töltőpontot helyeznek üzembe – megnéztük az első budapesti töltőhelyet.
Az áramcég 3200 fészekkel várja a gólyákat, és új költőládákat erősít az oszlopokra a vércsék és sólymok számára is.
Magyarországon a zöld átállás, bár lassabb ütemben halad, egyre inkább valós gazdasági szükségletté válik a vállalatok körében. Ennek része lehet napelemek telepítése ugyanúgy, mint az elektromos flotta alkalmazása vagy a töltőtelepítés. Radó Edinával, az E.ON e-mobilitási üzletfejlesztési szakértőjével beszélgettünk.
A vizsgálat eredményével veszélybe kerülhetett a magyar állami cég romániai terjeszkedése, melyet az E.On helyi leányának felvásárlásával valósítana meg.
Átvilágító bizottsághoz fordult a román energiaügyi minisztérium az MVM Gazprommal és Roszatommal való kapcsolatai miatt. Tartanak attól, hogy orosz kézre kerül Románia vezető energiaszolgáltatója.
Nemzetbiztonsági okokat emleget a romániai energiaügyi miniszter az MVM felvásárlási szándékával kapcsolatban, aminek célja a második legnagyobb romániai gázcég.
Egy kis-és középvállalkozás zöldülésének folyamatában fontos mérföldkő az, amikor a működéséhez szükséges energiát már fenntartható energiaforrásokkal tudja biztosítani. Ennek egyik módja a származási garanciával ellátott zöldáram vásárlása, ami a környezetvédelmi szempont mellett üzleti hasznot is biztosít a felhasználónak. De nézzük, mi a zöldáram, hogyan szerezhető be, és milyen előnye származhat belőle egy vállalkozásnak?
Számtalan tévhit forog közszájon még mindig a klímaberendezésekről, ami miatt sokan elzárkóznak attól, hogy ezt a megoldást válasszák, legyen szó akár hűtésről, akár fűtésről. Ezeket a rossz beidegződéseket vesszük sorra és oszlatjuk el cikkünkben.
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.
2025 elején közel hetven új nyilvános EV-töltőt adnak át Magyarországon, ebből több mint félszáz uniós forrásból létesül, miután lejár az EU-s töltőtelepítési pályázatok első körének teljesítési határideje. Majd pár hónapra rá már a második körben vállalt töltőket kell üzembe helyezni. Összesen öt kör van, 2026 végéig tartó átadásokkal. Közben mozgásban van a magyar pályázat is, ami 2028-as átadásokkal folytathatja a megkezdett utat, ez a projekt a vidéki vakfoltokra telepítene töltőket, egyelőre harmincöt településre, de a pályázat kiírói végül több mint 100 helyszínnel számolnak.
Az E.ON a második legnagyobb földgáz-szolgáltató a román piacon a lakossági fogyasztók körében.
Megtorpantak a hőszivattyú-eladások Európában, ami azért kellemetlen, mert így a tervezettnél kevésbé csökkenhetnek a szén-dioxid-kibocsátások, ami pedig veszélyeztetheti a 2030-as európai uniós klímacélok teljesülését. E tendencián változtathat az Európai Unió szakmai programja, amely állami támogatások finanszírozásával járul hozzá ahhoz, hogy a hőszivattyú-beruházások vonzóak legyenek a vállalkozások számára, az általuk befektetett összegek megtérüljenek.
Az E.ON a második legnagyobb földgázfogyasztóval rendelkező cég Romániában, ezt veszi meg az MVM.
Nagyüzemben zajlik a hálózatfejlesztés és karbantartás, ami miatt többfelé várható többórás áramszünet ősszel. Időben értesítenek minden érintettet.
Nem javítottak az eredményükön. Az áramszünetek gyakorisága és hossza is nőtt.
Papp Gergő, vagyis Pimasz úr újra akcióba lendült és utánajárt, mi zajlik a kulisszák mögött, amikor a szélsőséges időjárás nagy kiterjedésű áramszünetet okoz. Az E.ON hibaelhárító csapatába beépülve videón mutatja meg, mi történik addig a pillanatig, míg újra mindenhol visszatér az áram.
A technika ma már lehetővé teszi, hogy a cégek ideiglenesen úgy szabályozzák energiafogyasztásukat, hogy közben bevételre tesznek szert. Ugyanakkor az, hogy ki élhet ezzel a lehetőséggel, összetett kérdés. Tóth Zoltánnal, az E.ON Hungária Csoport egyedi ügyfél és települési megoldások értékesítési vezetőjével beszélgettünk arról, hogy hogyan működik ez a szolgáltatás, és pontosan kik igényelhetik azt.
Az egyre több, hálózatra kapcsolt napelemes rendszer és a folyamatosan növekvő áramigény miatt az energiahálózatot teljesen meg kell újítani, hogy kiszolgálhassa jövőbeli igényeinket. Az E.ON ezért egymilliárd eurót fordít áramhálózatának megújítására a következő években, innovatív megoldásokat alkalmazva. Ahhoz, hogy könnyebben megértsük a fejlesztés okait és szükségességét, Papp Gergő segítségét kértük.