Kiderült, mennyi pénzért építhetik Mészáros Lőrincék az MVM új erőművét
A télen írták még alá a szerződést a visontai munkákról, most nyilvános lett az ár.
A télen írták még alá a szerződést a visontai munkákról, most nyilvános lett az ár.
Kiürítené a különleges, az oroszoktól szuperdrágán megvett földgázkészletet az Orbán-kormány, az akár több százmilliárd forintos veszteséget pedig megpróbálja a rezsivédelem amúgy is megtépázott paravánja mögé rejteni.
Többlettel zárt májusban a költségvetés.
Ukrajnán keresztül már nem küldenek gázt, cserébe a hozzánk Szerbia felől belépő Török Áramlat csővezetéket csúcsra járatják. A régió gázelosztó központja Magyarország lett, a teljes délkelet-európai/balkáni régió függése az orosz gáztól a 2021-es szinthez képest csaknem megduplázódott. Egy friss tanulmány szerint a Gazprom ennél is többet akar, és van is még mozgástere.
Az MVM-mel szerződött a Mol, így az eddiginél több azeri kőolajhoz juthat hozzá.
A lap szerint az MVM beszámolóiból kiderül: a valós beszerzési ár és így a lakossági spórolás is a számlákon hirdetett szint töredéke. Ugyanez igaz a villanyszámlákra is.
324 milliárd forintra csökkent a nyereség tavaly.
A Magyar Villamos Művek nagyjából 8,5 milliárd forint értékben jelentetett meg hirdetéseket csaknem két év alatt, a pénz háromnegyede kormánypárti médiumokhoz került – tudta meg a HVG.
A minisztérium őszre ígéri, hogy újra elérhetővé teszi az átalányfizetést, addig pedig részletfizetést biztosít.
Ha véget ér a háborús veszélyhelyzet, a kormány megszabadulhat a rekordáron, hitelből beszerzett gázkészlettől, benyelve akár félezer milliárd forintos veszteséget. Egyelőre csak a kamatok ketyegnek.
„Jobban kell védeni az embereket.”
A Status KPRIA vezette konzorcium építi az új gázturbinás blokkokat az erőmű területén.
A Népszava szerint az összeg javát az MVM kapta a rezsivédelmi alapból, a második legnagyobb kedvezményezett a távhőcégek csoportja volt, akik a pénzt szintén az MVM-nek fizették. Az állami cég pedig ebből vette meg az orosz gázt.
Az új létesítmény kapacitása a működő paksi blokkokénak a felével ér fel.
Újabb módon próbálnak pénzt kicsalni a gyanútlan MVM-ügyfelekből ismeretlenek. Ezúttal nem számlaelmaradással riogatják őket, hanem pénzvisszafizetéssel kecsegtetnek, ám végig az illető bankkártyájának adataira utaznak.
Ideális esetben, ha sikerül minden engedélyt megszerezni, már nyáron többségi tulajdonosa lehet az MVM az E.On romániai leányának. Orosz gázt Romániába szállítani költséges volna, mikor az országnak bőven van saját kitermelése, így ilyesmi nem várható nagy mennyiségben.
A vizsgálat eredményével veszélybe kerülhetett a magyar állami cég romániai terjeszkedése, melyet az E.On helyi leányának felvásárlásával valósítana meg.
Átvilágító bizottsághoz fordult a román energiaügyi minisztérium az MVM Gazprommal és Roszatommal való kapcsolatai miatt. Tartanak attól, hogy orosz kézre kerül Románia vezető energiaszolgáltatója.
Miután januártól leállt a nyersanyag tranzitja Ukrajnán keresztül, már csak Kiskundorozsmán át Szerbiából érkezhet Európába orosz gáz, amelyet a Moszkvával és az Gazprommal baráti viszonyt ápoló Magyarország oszthat szét.
Szankciós listára tette korrupció miatt az Egyesült Államok Rogán Antalt; Donald Trump Grönlandért és Kanadáért jelentkezett be, Elon Musk pedig az európai politikában kavar, miközben kétéves mélypontjára került a forint. Ez a HVG heti összefoglalója.