A magyar labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtezőn kétgólos vereséget szenvedett Szófiában Bulgáriától. Lothar Matthäus szövetségi kapitány együttese csak abban az esetben végezhet a harmadik helyen csoportjában, ha szerdán Budapesten legyőzi Horvátországot, Bulgária pedig nem nyer Máltán.

8. csoport: Bulgária-Magyarország 2-0 (1-0), Szófia, 2000 néző, v: Delevic (szerb-montenegrói) gól: Berbatov (30.), Lazarov (55.)

I. félidő:
3. perc:
Torghelle tört be Kisisev mellett a tizenhatoson belülre, de éles szögből, 4 méterről a kapufát találta el.
30. perc: Lazarov ívelt előre, Gyepes belefejelt a labdába, amit a kapujából fölöslegesen messzire kifutó Király így nem ért el, és Berbatov 5 méterről az üres kapuba helyezett (1-0).
42. perc: Bodnár tört be nagy lendülettel a tizenhatoson belülre, ahol V. Iliev ellökte, a játékvezető továbbengedte a játékot.

II. félidő:
55. perc:
G. Iliev két védő között betört a tizenhatoson belülre, majd keresztbe gurított és a szabadon érkező Lazarov közelről a hálóba továbbított (2-0).
58. perc: Kerekes 20 méteres lapos lövését Ivankov a jobb sarok előtt vetődve megfogta.
62. perc: M. Petrov egyedül tört kapura, de 10 méterről a kapu mellé bombázott.
63. perc: Bodnár beadása után Kerekes 4 méterről a kapu fölé fejelte a labdát.
67. perc: Huszti emelt Torghelle elé, a csatár 22 méterről kapásból lőtt, a labda a jobb kapufáról a bolgár kapus vállára, majd onnan a mezőnybe pattant.
89. perc: Huszti beadása után Ivankov Kerekest megelőzve elütötte a labdát, amely Torghelle elé pattant, de a magyar támadó kapásból, a kapu fölé bombázott.
92. perc: Huszti kapu elé lőtt labdáját a lesen álló Torghelle a hálóba továbbította. A játékvezető nem adta meg a gólt, a magyar csatár dühében elrúgta a labdát, amiért sárga lapot kapott. Mivel már volt egy figyelmeztetése, a bíró kiállította.

Bátran kezdett a magyar válogatott, Torghelle már a 3. percben vezetést szerezhetett volna, de közelről a kapufát találta el. A folytatásban eseménytelen mezőnyjáték folyt a pályán, enyhe bolgár fölénnyel. A hazaiak több szögletet is elvégezhettek, azonban ezek nem jelentettek veszélyt a magyar kapura. A 30. percben a magyar válogatott „rúgatott" egy gólt a hazaiakkal, Király és Gyepes nem értették meg egymást, amit Berbatov használt ki.

A második félidőben Kerekes beállásával két csatárral játszottak a magyarok. Az 55. percben azonban egy újabb súlyos védelmi hibát követően megduplázta előnyét a hazai csapat. A játékrész közepén mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a legnagyobb helyzet Torghelle nevéhez fűződik, aki már másodszor találta el a kapufát. A 77. perctől Kovács Zoltán pályára lépésével már három magyar csatár volt a pályán, de a magyar együttes csak lesgólig jutott.

MTI Média

Ismét a Borsodi nevét viseli a labdarúgó liga

A Magyar Labdarúgó Liga (MLL) és a Borsodi Sörgyár Rt. kétéves megállapodást kötött, így a cég lett az élvonalbeli bajnokság új névadó szponzora. A liga előző szponzora az Arany Ászok volt, a Borsodi pedig korábban a szponzori szerződés miatt perelte a ligát.

MTI Világ

Ronaldinho az év labdarúgója

A hivatásos labdarúgók nemzetközi szervezete (FIFPro) szerint az FC Barcelona brazil válogatott klasszisa, Ronaldinho volt az elmúlt szezon legjobbja.

MTI Itthon

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-et játszott a bolgárokkal

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott a bolgár nemzeti csapattal a 2006-os világbajnokság selejtezőjében, a Szusza Ferenc Stadionban. Sztilian Petrov fejesgóljára a lefújás előtt egy szöglet utáni kavarodást követően Rajczi Péter válaszolt, így zárult döntetlennel a Magyarország-Bulgária labdarúgó világbajnoki selejtező.

MTI Itthon

Visszautasítják Matthaus kritikáját a labdarúgóedzők

Az MLSZ edzőbizottsága és a Magyar Labdarúgóedzők Testületének (MLT) elnöksége visszautasítja, hogy a Bulgária elleni világbajnoki selejtezőt (1-1) követően Lothar Matthaus szövetségi kapitány rájuk hárította a felelősséget.

MTI Itthon

Kisteleki a labdarúgó liga elnöke

A Magyar Labdarúgó Liga kedden egy évre Kisteleki Istvánt választotta meg elnöknek a Szusza Ferenc Stadionban tartott közgyűlésén.

MTI Itthon

Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Svédország 0-1

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ás vereséget szenvedett a svédektől (a gólt Zlatan Ibrahimovic a hosszabbításban szerezte) a Puskás Ferenc Stadionban rendezett vb-selejtezőn, így minden esély elveszett, hogy részt vegyünk a 2006-os németországi világbajnokságon.

MTI Világ

Labdarúgósztár-gázsik toplistája

A labdarúgóvilág legelismertebb szaklapjai közé tartozó France Football kimutatása szerint a játékosok között David Beckham, míg az edzők között Jose Mourinho keres a legjobban, legalábbis az összbevételt tekintve.

hvg.hu Itthon

Labdarúgó EB: szlogen már van

Az előkészítő bizottság ismertette a 2012-es Eb megrendezéséért versenyző horvát-magyar pályázat szlogenjét, amely a következő: "Kettő egyért, egy 12-ért!" Tegnap mutatták volna be a kandidálás logóját is, de arról egyelőre nem született döntés.

Túl hangos volt a felújítás, a Deutsche Bahn szállodai szobát vett ki egy házaspárnak