Az erőmű 12 milliárd forintra perli Kapolyi cégét, tudta meg az MTI két, az ügyet jól ismerő, megbízható forrásból.
A Kapolyi Lászlóhoz kötődő System Consulting Zrt. 250 megawatt elektromos áram szállítására kötött megállapodást az erőművel, majd 2008. december 30-án írásban bejelentette, hogy "gazdasági ellehetetlenülés" miatt eláll a szerződéstől. A 12 milliárd forintos összeget a károsult áramkereskedők követelik a Vértesi Erőműtől. A System Consultingnál az MTI megkeresésére korábban közölték: "az igazolt kár mértékéig teljesíteni kívánják kötelezettségeiket a VÉRT felé".
Az erőmű tavaly Gálos Tibor, akkori vezérigazgató vezetésével 11 áramkereskedővel kötött szerződést villamos energia megvételére. A tulajdonos MVM tájékoztatása nélküli kötelezettségvállalás Kapolyi László biztatására jött létre, aki az erőművet is meg akarta vásárolni. A lekötött energiát Kapolyi cégének adták volna tovább.
A Magyar Villamos Művek január elején azonnali hatállyal menesztette Gálost, valamint a teljes igazgatóságot és kinevezte elnök-vezérigazgatónak Szabó Pál korábbi közlekedési és energiaügyi minisztert, aki nemzetközi jogászok bevonásával kezdett a helyzet rendezéséhez.
Az erőmű március 24-én bejelentette, hogy ismeretlen tettes ellen büntető feljelentést tesz különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt, mert felmerül azoknak a büntetőjogi felelőssége, akik 2008 végén az erőműnek jelentős kárt okozó áramvásárlási szerződéseket kötöttek.
A Vértesi Erőmű jegyzett tőkéje 10 milliárd forint, a társaság 2008-as üzleti terve 450 millió forint adózott nyereséggel számolt. A szénbányászatot nyáron egy hónapra leállítják, ezzel az intézkedéssel kétmilliárd forintot takarítanak meg.
Az MTI információi szerint a társaság május 8-án tart közgyűlést, várhatóan ott derül ki, mekkora összeggel kell támogatni az MVM-nek az erőművet a működőképesség megőrzése érdekében.
12 milliárdra perlik Kapolyi cégét
A Vértesi Erőmű kártérítés iránti keresetet nyújt be Kapolyi László cége, a System Consulting Zrt. ellen, miután a System az erőmű egy hónapja kelt felszólítása ellenére az általa okozott igen jelentős mértékű kárt nem fizette meg - közölte az MTI-vel hétfőn a Vértesi Erőmű.
Jorge Jesus lett a portugálok szövetségi kapitánya
Egy igazi edzőlegenda lett a válogatott vezetője.
Haaland az angolok elleni meccsről: Vicces lesz
Igyekezett a továbbjutási esély minden terhét áttolni.
Gerendai Károly: Nem vagyok rajongó típus, de Magyar Péter elképesztő munkával felszántotta az országot – most viszont nem értem, miért folytatódik a kampányüzemmód
Merino most a belgákat küldte haza a vb-ről, Spanyolország az elődöntős
Szinte korlátlan hatalom összpontosul az új szuperhatóság kezében, hogy visszaszerezze 20 év elsíbolt 30 ezer milliárdját
Óriási segítségnek tartja a kormányzat a civilek klímatörvény-tervezetét
Lefagyva figyelik a szakértők, mikor fog megint mellényúlni a súlyos káderhiányban szenvedő Magyar-kormány
Singer Magdolna gyásztanácsadó: El kell fogadni, hogy nincs olyan, hogy megvigasztalni
Tízezer ember tiltását oldották fel a kormány hivatalos Facebook-oldalán
Hosszú volt az Orbán-kormány által letiltott felhasználók listája.