Késsel támadtak az ózdi rendőrökre

Családi vitához kiérkező rendőrökre támadtak csütörtökön, Ózdon - közölték a police.hu-n. A rendőrök négy embert vettek őrizetbe csoportosan, felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak gyanúja miatt.

  • hvg.hu hvg.hu
Késsel támadtak az ózdi rendőrökre

December 9-én délelőtt egy helybéli nő segélyhívására, családi vitához mentek ki az ózdi járőrök. A rendőröket előbb az asszony férjének testvére vonta kérdőre, mondván milyen jogon keresik bátyját. Ezt követően a férj és további másik két hozzátartozó is agresszívan lépett fel, rátámadt az intézkedő egyenruhásokra.

A tettesek először szidalmazni kezdték a járőröket, majd késsel támadtak rájuk. A járőrök erősítést kértek, miközben könnygázt is bevetettek. A támadókat végül a szolgálati fegyverük élesítésével „fegyverezték le” az egyenruhások.

A járőrőrökre támadó három, 35-43 év közötti férfit, valamint a 76 éves idős nőt – ügyészi döntés alapján – a rendőrség bűnügyi őrizetbe vett, és velük szemben csoportosan, felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak elkövetésének megalapozott gyanúja miatt eljárást kezdeményezett a Miskolci Nyomozó Ügyészségen.

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.