Lemondott a vesztegetéssel gyanúsított polgármester

Lemondott posztjáról Moravszki Zsolt, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Pálháza vesztegetéssel gyanúsított független polgármestere, az időközi választást 2012. január 8-án tartják.

  • MTI MTI
Lemondott a vesztegetéssel gyanúsított polgármester

A zempléni kisváros honlapja adott hírt arról, hogy október 20-án a helyi választási bizottság a polgármester lemondása miatt a jövő év január 8-ra időközi választást írt ki. Moravszki Zsolt újságíróknak nem kívánta kommentálni lemondását.

Az MTI október 14-én számolt be arról, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki Pálháza polgármesterét egyrendbeli, vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntettének megalapozott gyanúja miatt.

A megalapozott gyanú szerint a polgármester egy vállalkozótól pénzt fogadott el, az illető azért "környékezte meg" a városvezetőt, hogy járjon közbe azért, hogy az érdekeltségébe tartozó cég részesedjen a térség szennyvíztisztító telepének korszerűsítésére kiírt, 370 millió forint értékű munkákból.

A gyanúsított panaszt jelentett be a megalapozott gyanú ellen, tagadva a terhére rótt bűncselekmény elkövetését. A szabadlábon védekező polgármester ezt követően - élve a hallgatás jogával - megtagadta a vallomástételt - írta korábban közleményében Keresztes Imre főügyész.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.