Kettőkor több középiskolából is kivonultak országszerte a diákok a "Csend hangja" című demonstrációra. A tüntetést a Facebookon szervezte a Diákellenállás a Felsőoktatásért (DEF).
A ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola diákjai az iskolából a Thököly útra vonultak, ahol felsorakoztak.

A Thököly útra vonultak a radnótisok
Facebook
A Kölcsey Ferenc Gimnázium elé mintegy 20-25 diák vonult ki, hozzájuk néhány tanár is csatlakozott. A tüntetők kisvártatva elénekeltek egy francia dalt, aztán visszatértek az iskolába.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola diákjai szintén megtartották a csendes demonstrációt, utána diákfórumot tartanak, majd a terveik szerint csatlakoznak a délutáni demonstrációhoz.

Kivonultak a Kölcsey Ferenc Gimnázium diákjai is
Stiller Ákos
A már a múlt heti ülősztrájkot is megtartó Közgazdasági Politechnikumban egész nap sztrájkoltak a diákok, nem volt tanítás, helyette kerekasztal-beszélgetéseket és filmvetítéseket tratottak. Úgy tudjuk, száznál is több diák vonult ki az utcára 2-kor megtartani a néma tiltakozást.
A tüntetés Facebook-oldalára feltöltött fotó szerint az Alternatív Közgazdasági Gimnázium diákjai is tüntettek.

Az AKG diákjai is tüntettek az iskola előtt
Facebook
A Facebookra feltöltött információk szerint hasonló tiltakozásokat tartottak Nyíregyházán, Hévízen, Szentgotthárdon, Veszprémben, Esztergomban, Győrben, Szigetszentmiklóson, Tiszaújvárosban is több középiskolában.