Magasabb támfallal védik a szentgotthárdi gimit

Tovább magasítják az árvízvédelmi támfalat Szentgotthárdnál, a helyi piac és a gimnázium védelmét is szolgálja a védmű újjáépítése - közölte a Rába-parti város polgármestere az MTI-vel kedden.

  • MTI MTI
Magasabb támfallal védik a szentgotthárdi gimit

Szentgotthárd önkormányzata és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közösen mintegy 318 millió forint támogatást nyert el a Nyugat-dunántúli Operatív Program pályázatán - mondta Huszár Gábor polgármester. 

A rendelkezésre álló pénzből 381 méter hosszúságban magasíthatják meg a már meglévő vasbeton támfalat, és ebből a forrásból jutott pénz a Rába folyó medrének kotrására és szelvénybővítésére is, több mint egy kilométeres hosszúságban. Ez szintén azt a célt szolgálta, hogy az eddigieknél magasabb vízállásnál se okozzon gondot a levonuló árhullám - fűzte hozzá.

Huszár Gábor szerint a közbeszerzési eljárást követően az önkormányzat szerződést kötött a kivitelezővel, március 5-én megtörtént a munkaterület átadása, a kivitelezési munkálatok pedig várhatóan októberben fejeződnek be.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.