szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Emmi köznevelésért felelős államtitkársága szerint ha a tanuló alapfokú művészeti iskolába, vagy sportegyesületbe jár, akkor kötelező közismereti órái után az eddigi gyakorlatnak megfelelően elmehet a művészeti órájára.

Több helyről olyan információ jutott el az Emberi Erőforrások Minisztériumához, miszerint nem egységesen értelmezik az iskolákban, alapfokú művészeti iskolákban a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (Nkt.) által előírt 16 óráig kötelezően megszervezendő egyéb foglalkozást - közölte a tárca köznevelésért felelős államtitkársága a kormany.hu-n.

Az államtitkárság közleményével "szeretné kiküszöbölni a félreértéseket". "Az Nkt. 55.§ (1) bekezdése megadja a lehetőséget arra, hogy szülői kérelemre a tanulót felmentsék az egyéb foglalkozások alól: „(…) Az iskolában – kivéve, ha az intézmény e törvény rendelkezéseinek megfelelően egész napos iskolaként működik – az igazgató a tanulót a szülő kérelmére felmentheti – az általános iskolában tizenhat óra előtt megszervezett egyéb foglalkozás alól" – írták.

"Ez tehát azt jelenti, hogy ha a tanuló alapfokú művészeti iskolába (vagy sportegyesületbe, stb.) jár, akkor kötelező közismereti órái után az eddigi gyakorlatnak megfelelően elmehet a művészeti órájára. Továbbá fontos megjegyezni azt is, hogy amennyiben az adott általános iskolában kihelyezett telephelyként alapfokú művészeti iskola működik, a művészeti órákat – a két iskola kölcsönös megállapodása alapján – meg lehet tartani 16 óra előtt is" – közölték.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!