Nol: Fegyelmi indult a romagyilkosságok ügyének bírója ellen

Fegyelmi eljárását kezdeményezett a Budapesti Környéki Törvényszék elnöke a romagyilkosok perének tanácsvezető bírája ellen, mert a jogszabályban előírt maximum 60 nap helyett csaknem 11 hónap alatt sem foglalta írásba az elsőfokú ítéletet – írja a szerdai Népszabadság.

  • MTI/Népszabadság MTI/Népszabadság
Nol: Fegyelmi indult a romagyilkosságok ügyének bírója ellen

A lap információja szerint az eljárás megindítása után elkészítették a részletes jogi indoklással együtt körülbelül 880 oldalas dokumentum.

A fegyelmi ügyben eljáró Fővárosi Ítélőtábla illetékes bírája azonban nem nyilatkozott arról, hogy mindez miként befolyásolja a fegyelmi eljárást – írja a Népszabadság.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.