Rémhír, hogy hétfőtől rendvédelmis diákokkal építtetnék a határzárat

Egy Facebookon terjedő poszt szerint a közmunkások mellett rendvédelmis diákok is beszállnak hétfőtől határzárat építeni. Rákérdeztünk a BM-nél az igazságra.

  • hvg.hu hvg.hu
Rémhír, hogy hétfőtől rendvédelmis diákokkal építtetnék a határzárat

Csütörtökön a Facebookon elkezdett körbejárni egy szülő aggódó posztja. Egy déli határ menti városban élő, rendvédelmi főiskolás, 18 éves fiú kapott állítólag a honvédelemtől egy levelet, amelyben felszólítják, hogy hétfőn 9 órára jelenjen meg a polgármesteri hivatalban könnyű fizikai munkavégzésre. Tudni kell, hogy a rendvédelmi főiskolásokat 16 éves koruk után a belügyi hatóságok berendelhetik kisebb munkákra, rendezvények biztosítására stb. A család pánikba esett, mert a gyerek már leszerződött augusztusra diákmunkára egy hónapra, ezért megpróbáltak utánajárni a dolognak. Most jön a történet igazi fordulata: állítólag a határzár építésére hívnák be a rendvédelmis fiatalokat.

MTI - Kelemen Zoltán Gergely

Mivel a poszt hangsúlyosan a honvédségre hivatkozott, megkerestük a minisztériumot, de ők átirányítottak minket a belügyhöz. Jó hír az érintett, akár diákmunkára, akár nyaralásra készülő családoknak, diákoknak: a BM teljesen légből kapottnak minősítette az ügyet, ezek pletykák, „egy szó nem igaz belőlük”.

Ha önnek esetleg más információi vannak, akár hivatalos levelet is kapott az ügyben, ne habozzon megosztani velünk az itthon@hvg.hu emailcímen.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.