2006 ősz: Gergényi megrovást kapott, a Bene elleni eljárást megszüntették

A volt budapesti rendőrfőkapitány első fokon a legenyhébb büntetést kapta, a volt országos főkapitány esetében a bíróság megszüntette az eljárást. A tévészékház ostrománál a rendőri erők helyszínparancsnoka kapott még megrovást a nem jogerős ítéletben.

  • MTI MTI
2006 ősz: Gergényi megrovást kapott, a Bene elleni eljárást megszüntették

Gergényi Péter volt budapesti főkapitányt és egyik vádlott-társát a legenyhébb szankcióban, megrovásban részesítette a 2006 őszi eseményekkel összefüggésben mulasztással elkövetett katonai bűncselekmények miatt a Fővárosi Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős döntésével. Tizenkét további megvádolt rendőrtiszt, köztük Bene László volt országos főkapitány esetében a bíróság megszüntette az eljárást. A volt budapesti főkapitány mellett a negyedrendű vádlott, a tévészékház ostrománál a rendőri erők helyszínparancsnoka kapott megrovást.

MTI / Szigetváry Zsolt

Az ügyészség a tévészékház ostrománál és az azt követő napokban, illetve október 23-án a főváros utcáin történtekkel kapcsolatban jobbára mulasztással elkövetett katonai bűncselekmények miatt emelt vádat három rendőr tábornok, köztük Bene László akkori országos és Gergényi Péter akkori budapesti főkapitány, valamint egytucatnyi rendőr ellen.

A vádlottak zömmel tagadták bűnösségüket. A büntetőper két éve kezdődött, több mint száz tárgyalást tartottak. 

Az ügyész vádbeszédében jobbára felfüggesztett szabadságvesztést, a védők felmentést kértek.