Állásfoglalásában állt ki Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mellett Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke – írja a Transtelex.
Tőkés az állásfoglalásban a Szőlő utcai javítóintézet körüli botrányra reagált. Azt írta, hogy bár az EMNT és Semjén Zsolt viszonya „nem felhőtlen”, a miniszterelnök-helyettes „alaptalan megvádolása (…) kompromittálni akarja a külhoni magyarokat kedvezményező, felelős nemzetpolitikát is, mely az Orbán Viktor vezette kormány egyik erőssége”.
„A mondvacsinált vádaskodásokon alapuló botrány kitervelői olyan fajta forgatókönyv szerint járnak el, mely bennünket, erdélyi magyarokat a ’90-es évek elején kiagyalt hungarofób rémtörténetekre emlékeztet. Joggal várjuk el, hogy a magyarországi felelős politikai közszereplők és a nemzeti közvélemény nemet parancsoljanak a nemzetünket bomlasztó akcióknak és provokációknak” – olvasható Tőkés állásfoglalásában.
Mint arról korábban beszámoltunk, múlt héten a parlamentben Arató Gergely DK-s képviselő a gyermekvédelem ügyében szólalt fel és beszélt az azt az utóbbi időkben többszörösen megrengető pedofilügyekről is. Ennek kapcsán szegezte Semjénnek a kérdést, hogy válaszoljon, ki az a Zsolti bácsi. Semjén erre egy erősen indulatos választ adott, ahol a klasszikus antiszemita vérvádhoz, illetve a Bibliából ismert Belzebub-vádhoz hasonlította az ügyet.
Ezzel egyetértett Orbán Viktor is, aki megtorlást és „haddelhaddot” ígért. „Minden aljas ellenzéki álhírterjesztő, legyen képviselő, influenszer vagy újságíró, a magyar jogrendszer hűvös leheletét érezheti a tarkóján” – mondta Orbán.
A Transtelex emlékeztet: a Fidesz és Tőkés között évtizedes szövetség húzódik, és nem ez az első eset, hogy a nyugalmazott református püspök politikai támadások idején kiáll politikai szövetségesei védelmében. Idén májusban, amikor Orbán Viktor a tihanyi beszédében pozitívan nyilatkozott a román szélsőjobbos elnökjelöltről, George Simionról, Tőkés arról beszélt a BBC-nek, hogy Orbán célja nem Simion támogatása, hanem a keresztény Európa szövetsége.