“Fékezés nélkül gázolt el egy gyalogost Fóton egy 67 éves autós. A gyalogosnak maradandó végtagsérülései lettek. Pedig nem kellett volna, hogy ez így legyen. Az eljárás során kiderült, hogy lassítással és intenzív fékezéssel elkerülhető lett volna az ütközés” – ezzel a szöveggel tette közzé a Pest vármegyei rendőrség azt a megrázó videót, amelyen egy fóti gázolás látható.
A rendőrség munkatársai hozzáfűzték, hogy autósként mindig lassítani kell az átkelőhelyek előtt és megadni az elsőbbséget a gyalogosnak. Hozzátették, hogy az “intenzív fékezés nem ciki – sokkal cikibb a baleset és annak a következményei”. A gyalogosokhoz szólva emlékeztettek, hogy még ha elsőbbségük is van, akkor is nézzenek körül, mielőtt lelépnek az úttetestre.