Hivatalos: 89 nap múlva, április 12-én Magyarország választ. Zászlókat a magasba! Fel, győzelemre!
– így kommentálta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke azt, hogy Sulyok Tamás államfő kedden hivatalosan kiírta a 2026-os parlamenti választást.
A köztársasági elnök az Alaptörvény és a választási eljárásról szóló törvény szerinti lehető legkorábbi időpontra tűzte ki a voksolást. Közleményében azt írta, a demokrácia egyik alappillére a szabad választás joga, ő pedig mindenkit arra biztat, hogy éljen vele.
https://hvg.hu/itthon/20260113_2026-os-valasztas-idopontja-mikor-lesz-sulyok-tamas-bejelentes
Az április 12-i dátumot hónapok óta kész tényként kezelik mind a Fidesz, mind a Tisza Párt politikusai, nyilvános szerepléseik során rendszeresen ehhez a dátumhoz számoltak vissza eddig is, így az államfő nem okozott meglepetést.
Török Gábor politikai elemező pedig labdarúgó-szempontból is kielemezte a választás időpontját:
https://hvg.hu/itthon/20260113_torok-gabor-valasztas-2026
Nyitókép: HVG / Fazekas István