Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A profit 8,66 milliárd dollár volt a tavalyi 4,39 milliárd után.
A profit 8,66 milliárd dollár volt a tavalyi 4,39 milliárd után. Az egyszeri tételektől megtisztított eredmény elérte a 6,6 milliárd dollárt. A közölt értékek lényegében megfelelnek annak, amit az elemzők vártak. A bevétel 121,26 milliárd volt, 2010 azonos időszakában 9,057 milliárd szerepelt ezen a soron.
Európa legnagyobb olajtársaságának időszak kitermelése 3,04 hordó kőolaj-egyenérték volt, amely 2,1 százalékos csökkenést jelent a bázishoz képest az alacsonyabb földgázkereslet, illetve egyes eszközök értékesítése miatt. Az elemzők 0,4 százalékos esésre számítottak.
Peter Voster a cég vezérigazgatója jelezte, hogy 2014-ig 100 milliárd dollárt költenek beruházásra. Az új kitermelő egységek – mint a nemrég beüzemelt kanadai és katari – szinten tartják a vállalat teljesítményét.”
Úgy tűnik a befektetők elsősorban a kitermelési adatokra koncentráltak. A holland királyi olajcég 0,33 százalékos eséssel kezdte a napot az amszterdami tőzsdén.
A cég európai riválisai közül a BP már beszámolt második negyedéves teljesítményéről, az amerikai nagyok közül ma az Exxon teríti ki lapjait.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
Magyar Péter magára vette.