Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A világon 187 380, Magyarországon 365 ember vagyona haladja meg a 30 millió dollárt.
A világon 187 380 embernek van 30 millió dollárnál nagyobb vagyona, közülük 365-en laknak Magyarországon - írta a Világgazdaság, a Wealth-X gazdagokra szakosodott kutatóintézet felmérését ismertetve.
A lap hétfői számában ismertetett jelentés listája szerint az idén összességében 25,8 billió dollár felett rendelkeztek a dollármilliomosok, akiknek száma kissé nőtt, összvagyonuk értéke azonban csökkent tavalyhoz képest. Ennek fő okaként a kutatók az eurózóna válságát jelölik meg.
Magyarországon a kutatóintézet szerint a 365 dollármilliomos 40 milliárd dolláros összvagyonnal rendelkezett az idén, a számuk 6,4 százalékkal, a vagyonuk értéke 11 százalékkal csökkent. A lap megjegyzi, hogy a hasonló magyar kiadványok alapján az intézet adatai magasnak tűnhetnek, hiszen jóval 6,6 milliárd forintnál - a 30 millió dollár értéke - kisebb vagyonokkal is fel lehetett kerülni a top 100-as, illetve 150-es listákra.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.