Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) beszerzési cégének tagvállalatai új gázvásárlási szerződést köthetnek az egyik Magyarországon működő francia energiamultival - írta a Világgazdaság.
A GDF Suez Energia Magyarország Zrt. és a VOSZ által létrehozott VOSZ-Besz Beszerzési és Szolgáltató Zrt. stratégiai megállapodást írt alá - közölte a VG.
A lap szerint az együttműködés keretében a VOSZ-Besz tagvállalatai - elsőként a kis- és középvállalkozások - olyan, kétéves szerződést írhatnak alá a a GDF-fel, amely számukra előnyös gázvásárlási feltételeket tartalmaz.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.