Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
"Szolgáltatásbővítési szervizakció" keretében hívja vissza 2,7 millió hobbiterepjáróját a Chrysler, hogy a változtatással egyben orvosolja az autók egyik gyengeségét, amely az amerikai közlekedési felügyelet szerint több halálos balesethez vezetett.
A közlekedési felügyelet (NHTS) szerint az 1993 és 2004 között gyártott Jeep Grand Cherokee és a 2002 és 2007 között készült Jeep Liberty SUV-ok benzintankja, amely a hátsó tengely mögött van, kigyulladhat, ha karambol során az autó hátsó fele sérül, ezért azt javasolta a harmadik legnagyobb amerikai autógyártónak, javítsa ki a hibát. A cég a hónap elején még visszautasította a kérést, mert nem tartották megalapozottnak a veszélyt – írta meg a Napi Gzadaság.
A New York Times szerint Sergio Marchionne, a Chrysler vezérigazgatója és David Strickland, a felügyelet első embere személyes telefonbeszélgetésen állapodott meg arról, hogy az autógyártó mégis fejet hajt a hatóság kérése előtt. De nem feltétel nélkül.
Az egyezség része, hogy a felügyelet képviselői a jövőben nem minősítik hibásnak az érintett terepjárókat. Pedig az NHTS statisztikája szerint 32 baleseteben gyulladtak ki Grand Cherokeek, ami 44 ember halálával járt, és öt esetben a Jeep Libertyk, amelyekben heten vesztették életüket. A Chrysler azzal védekezik, hogy más gyártók terepjáróinak sem jobb a hasonló statisztikája. A cég úgy döntött, hogy vontatóhorgokat fog felszerelni a visszahívott SUV-okra − ezek bővítik az autók szolgáltatását és egyben megerősítik karosszériájuk hátsó részét.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szombati Pride felvonulásról tart nemzetközi sajtótájékoztatót Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib, esélyegyenlőségért felelős uniós biztos. Kövesse az eseményt a hvg.hu-n.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Kozma Ákost már két jogerős ítéletben kötelezték, hogy tárja fel, jogszerűen utasította-e el egy hatóság egy 5 éves gyermek ellátását. Mindhiába.
Egy Facebook-csoportba töltötték fel a felvételt.