Gyors, biztonságos és olcsó fizetési mód – ez a qvik
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Kürtös térségében a Mol Csoport hagyományos kőolajat és gázt keres, ott ugyanis nincsenek "nem hagyományos" szénhidrogénkészletek. A vállalat készen áll a mérési munkálatok elkezdésére egy 550 négyzetkilométeres területen.
A Panfora Oil and Gas, a Mol Csoport romániai kutatás-kitermelés tevékenységet végző vállalata készen áll elkezdeni a mérési munkálatokat a romániai Ex-6 kürtösi (Curtici) blokknál, amelynek egyedüli kedvezményezettje a Mol Csoport romániai leányvállalata - közölte kedden a Panfora.
A Panfora az idén mintegy 38 millió dollár költségvetéssel rendelkezik, amit kutatásokra fordít annak függvényében, hogy a másik két, szintén nyugat-romániai blokk kutatását mikor engedélyezik a román hatóságok.
A román ásványkincs-hatósággal a kürtösi blokkra aláírt koncessziós szerződést decemberben ratifikálta a bukaresti kormány, a másik két blokk esetében ez nem történt meg.
Kürtös térségében a Mol Csoport hagyományos kőolajat és gázt keres, ott ugyanis nincsenek "nem hagyományos" szénhidrogénkészletek. A vállalat készen áll a mérési munkálatok elkezdésére egy 550 négyzetkilométeres területen, hogy a legújabb technológiák alkalmazásával 3D-és térképet készítsen a földrétegekről. A használt technológiák minimális hatással vannak a környezetre és a helyi közösségekre, ezeket már sikerrel használták lakott területeken - olvasható a Panfora közleményében.
"A konvencionális energiaforrásokra összpontosítunk, és azt reméljük, hogy fel tudjuk használni a Mol Csoportnak a hagyományos szénhidrogének kitermelésében eddig megszerzett tudását és tapasztalatát" - mondta Zelei Gábor, a Panfora Oil and Gas ügyvezető igazgatója. A megvizsgálandó zóna főként mezőgazdasági területen található, a kutatás a tervek szerint mintegy száz napot tart - olvasható a közleményben.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A papírmentes nyugtaadás mellett egyszerűbb használatot és költségcsökkentést hoz az átállás.
Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.
Vasárnap hajnalban megvolt az eszkaláció, két nappal később a kapituláció is – nem így képzelnénk két atomhatalom háborúját. Irán megrogyott, de ennek a háborúnak valójában aligha van vége.
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Alapesetben a harcsa félénk állat, azonban ha a fészkét védi vagy fenyegetve érzi magát, támadásba lendül.
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.