Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Legutóbb befektetők jelentkezését várta a Sólyom Airways, most pedig adományokat kér – írja a Világgazdaság. A lap idézi a cég ügyvezetőjét, aki szerint a légitársaság üzemszerű működtetésének megkezdéséhez 150 millió forintra lenne szükségük. Aki segít, kitűzőt kap és bulimeghívót.
„A múltban elkövettünk minden hibát, amit egy ilyen tevékenységű és méretű gazdasági társaságnál el lehet követni. Nem kertelek, támogatásra, adományokra, pénzre van szükségünk” – írta közleményében Lucsik János ügyvezető.
Azt ígérik, hogy hetente közleményt adnak majd ki arról, mennyi támogatás érkezett be hozzájuk. Tételesen bemutatnák azt is, mire használták fel a pénzt.
Az adományozók is kapnak valamit a segítségért: Sólyom logós kitűzővel ajándékozzák meg őket, felkerülnek a Sólyom Airways dicsőségfalára, és meghívják őket a nyitóbulira, amelyen az első járatot ünneplik majd – olvasható a cikkben. Utóbbihoz időpont még nincs.
Ötletek viszont már vannak: a légitársaság kiszolgálná a magyar charterturizmust, a konferenciaturizmust, és egyebek mellett sportcsapatok, együttesek, zenekarok utazási igényeit.
Tulajdonos is lehet bárki: magánszemélyek, cégek, önkormányzatok jelentkezését egyaránt várják.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót, ami meglehetősen váratlan.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.