Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Rekordforgalmat regisztrált a Budapest Airport júniusban: 8,4 százalékkal nőtt az utasszám 2013 júniusához képest. A növekedés egy sor új járat elindításának, valamint a járatkapacitások növelésének köszönhető.
A mért 863 994 utasszámmal újabb rekordot döntöttek az utasforgalmi statisztikák a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren júniusban - közölte a Budapest Airport pénteken.
A múlt hónapban 8,4 százalékkal nőtt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma az elmúlt év júniusához képest és ezzel minden korábbi utasszámrekord megdőlt. Még a legerősebb, 2011-es évben - akkor 827 457 utast regisztráltak - sem utaztak annyian hozzánk és tőlünk repülőgéppel, mint idén júniusban.
Az év eleje óta erőteljes növekedésnek indult a forgalom a Budapest Airport termináljain, nem utolsósorban egy sor új járat elindításának köszönhetően, valamint a meglévő útvonalakon a járatkapacitások növelésével. Ez utóbbi azt jelenti, hogy nagyobb repülőgépet állítottak be a légitársaságok, vagy pedig a napi/heti járatszámokat emelték.
Idén márciusban és májusban is megdőltek a forgalmi rekordok Budapesten, és ha a tendencia folytatódik - nem következik be nagyobb nemzetközi konfliktus a térségben vagy hatalmas kerozinár-emelkedés -, akkor megdőlhet a 2011-es 8,9 milliós utasszám is az év végére.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.