Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A sajtóbefektetések iránti érdeklődéssel már többször hírbe hozott milliárdosnak, Schmidt Máriának, a Terror Háza vezetőjének családi cége új lapkiadót alapított.
K4A Lapkiadó Kft. néven új lapkiadót jegyeztetett be kedden a Pió 21 Kft., Schmidt Mária családi cége. A milliárdos és gyermekei kezében lévő befektetőtársaság kiadóvállalata 3 millió forint törzstőkével indul, és Berecz Kristóf, Schmidt veje vezeti.
A bankármúltú Berecz a médiavilágban arról is ismert, hogy kuratóriumi elnökként a tavasszal létrehozott Fényszóró Média Alapítvány mögött állt, amely a reflektor.hu honlapot működteti. Ennek az oldalnak munkatársa Ungár Péter, Schmidt Mária LMP-ben politizáló fia, aki egyre többet szerepel a nyilvánosság előtt. A Fényszóró hivatalos célját úgy fogalmazták meg: „A sajtó- és médiaszabadság javítása azáltal, hogy független online sajtótermékeket támogat, hoz létre, tart fenn, működtet”. Berecz egyébként hamarosan távozott a Reflektortól, illetve az alapítványtól.
Schmidtnek már van egy saját nevén futó kiadója is, a Médiaháló Kft., amelyet még tavaly tavasszal alapított. Ebben az eddig alvó cégben sokan annak látták bizonyítékát, hogy érdeklődik a Figyelő hetilap iránt – bár ezt ő nem erősítette meg. Schmidt lefoglalta a mediahalo2015.hu domainnevet is, de ezen tartalom nem jön be.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Időre kell a vécét sikálni, elképzelni nem tudtam, hogy van ilyen – mondta a HVG podcastjában Pukli István egykori gimnáziumigazgató, a magyar oktatás reformjáért harcoló Tanítanék mozgalom egyik arca, aki jelenleg Dániában takarítja mások otthonát.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.
Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül.