Újra megnyílt egy piac 16 év után a magyar cégek előtt

Tizenhat év után ismét lehetővé vált, hogy Magyarország marhahúst és marhahúskészítményeket szállítson Szaúd-Arábiába. A közel-keleti ország március végétől nyitotta meg kapuit a magyar termékek előtt – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).

  • MTI MTI
Újra megnyílt egy piac 16 év után a magyar cégek előtt

Az Öböl-menti ország hatóságának szakértői 2016 áprilisában végeztek helyszíni ellenőrzést Magyarországon, ennek eredményeképp a magyar hatóság, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal hatásköre lett a szaúdi exportra való jogosultság odaítélése.

Hozzátették, hogy a kedvező döntés a magyar hatóságnak az ország állategészségügyi helyzete javításáért végzett munkájának elismerése.

Szaúd-Arábia meghatározó importőr a termékkörben, 2016-ban 178 ezer tonna marhahúst importáltak, így a tilalom feloldása komoly lehetőség a hazai vállalkozások számára.

A 2016-ban végzett ellenőrzésen részt vett vállalkozások adatait az FM már továbbította a szaúdi hatóságoknak a regisztráció mielőbbi befejezése érdekében.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.