Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A két vállalat 1,6 milliárd forint értékben kötött szerződést.
Szerződést kötött a 4iG leányvállalata az E.ON magyarországi leányvállalataival, amelynek értelmében 1,6 millió forint értékben látja el laptopokkal a vállalat dolgozóit. A Portfolio szerint a cél az, hogy a terepen dolgozó munkatársak mindegyikének rendelkezésre álljon megfelelő IT-eszköz.
A 4iG Nyrt. leányvállalata, a HUMANsoft Kft. szerződést kötött
egy nyílt közbeszerzési eljárás lezárásaként. A munkatársak eszközökkel való ellátása mellett a már meglévő eszközpark modernizálása is a tervek között szerepel. A terepen dolgozó munkatársak mind új laptopokat kaptak, így az eddig különböző felületeken végzett munkafolyamatokat egyetlen eszközön tudják majd elvégezni.
Egyes területeken a feladatok papíralapú kiosztását és ütemezését váltják ki az új eszközök, ami a vállalatok közleménye szerint a környezetbarát munkavégzést is előmozdítja.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.