Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Visszahívják az egyliteres Grandessa Sorbet citromos ízesítésű jégkrém egyik terméktételét.
Etilén-oxid jelenléte miatt visszahívást rendelt el az Aldi egy általa forgalmazott jégkrémre – közölte a német tulajdonú élelmiszeráruház-lánc.
Az intézkedés kizárólag azokra a Grandessa Sorbet 1000 ml citromos ízesítésű jégkrémekre vonatkozik, amelyeknek 2022.04.30-án jár le a minőségmegőrzési ideje.
Az áruházlánc jelezte, az érintett terméktétel egy mintájában kis mértékben mutatták ki az etilén-oxid jelenlétét, amely a jégkrém-stabilizátor alapanyagból származik. Azt is közölték, hogy
a szennyezett termékek rövid távú fogyasztása nem jár számottevő kockázattal, hosszú távú és rendszeres bevitele azonban növelheti a daganatos megbetegedések kialakulásának esélyét.
A cég közleményében arról is ír, hogy elővigyázatosságból, a felelős forgalmazói magatartás szabályait betartva indította a visszahívást, illetve függesztette fel a termék értékesítését, amely minden hazai üzletükben elérhető volt.
Aki vásárolt ilyen terméket, azt arra kérik, hogy vigye vissza a boltba, az árát blokk nélkül is visszakapják.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.