Gyors, biztonságos és olcsó fizetési mód – ez a qvik
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A korábbi csúcsoligarcha volt partnerei Mészáros Lőrinc és Szíjj László üzletfelei mellett dolgozhatnak.
Több Simicska Lajoshoz köthető ember is pozíciókat kapott a magyar közúthálózat körül – mutat rá a Válasz Online. Az már ismert volt, hogy a miniszterelnökkel évekkel ezelőtt összekülönbözött korábbi csúcsoligarcha egykori főbizalmasa, Németh Lászlóné lesz a Magyar Közút felügyelőbizottsági elnöke, ezen buzdult fel a lap, és nézte át a 35 évre kiszervezett sztrádafejlesztés és -üzemeltetés magáncégeinek vezetőségét.
A sztrádakoncesszió elnyerésében érintett – Mészáros Lőrinc és Szíjj László érdekeltségei által kezelt – pénzalapok létrehoztak egy vállalatcsoportot a szinte a teljes hazai gyorsforgalmiút-hálózat fejlesztésének és kezelésének gyakorlati elvégzésére. Ezen MKIF-cégek élére olyan Simicska-közeli emberek kerültek, mint az egykori államtitkár Farkas Imre, illetve Szőke Gábor és Lukács Krisztián.
Épül Mészárosék céghálója, amely az autópályás milliárdokat termeli
Minden társaság rövid nevében ott van az MKIF rövidítés, utalva a kapcsolatra a központi cég, a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-vel.
Az MKIF-cégek legjelentősebb alvállalkozói egyébként Mészáros és Szíjj építőipari érdekeltségei lesznek: Mészáros és Mészáros Zrt., Duna Aszfalt Zrt., Hódmezővásárhelyi Útépítő Kft. és a Simicskától 2019-ben Szíjjhoz került Közgép.
A Válasz Online rámutat: nemcsak Simicska-emberek tértek most vissza, pozíciót kapott a Magyar Közútnál Varga Judit miniszter férje, a közszférától az év elején visszavonult Magyar Péter is, ő igazgatósági tagként dolgozhat majd együtt Németh Lászlónéval.
A Válasz Online szerint most az új építésügyi miniszter, Lázár János bosszankodhat, hogy a kormány a magyar forgalmi hálózat legjobb, pénzügyileg leginkább „kiaknázható” részét szervezte ki alóla, miközben a kisebb és tönkrement utakat az ő nyakán hagyta.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A papírmentes nyugtaadás mellett egyszerűbb használatot és költségcsökkentést hoz az átállás.
Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.
„Közelebb vagyunk hozzád, mint a saját nyaki vénád. Vésd ezt a fejedbe” – mondták az izraeli titkosszolgálat ügynökei abban az akcióban, amely iráni katonai vezetők megfélemlítésére irányult.
Oroszország sorra veszti el szövetségeseit.
A 11 éves kisfiú halálát okozó parazita jelenlétét egyelőre nem erősítették meg.
Egyesével hívták be a munkásokat hétfőn, tömött sorokban várták a sorsukat vasmű bejárata előtt.