Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Eddig mindössze egy darab fogyasztói panasz érkezett a GVH-hoz a magyar e-kereskedelmet letaroló szuperolcsó Temura.
A Temu oldalán található jogsértő gyakorlatok miatt versenyjogi beadványt fogunk benyújtani a Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH) – jelentette be videóbejegyzésben az Ecommerce Hungary iparági érdekképviselet. A beadványhoz pedig aláírókat keresnek.
A videóban Ormós Zoltán alelnök, a kisvállalati tagozat vezetője nem részletezte, miféle jogsértéseket vélnek felfedezni a Temunál, de ígéretük szerint a beadványban ezek természetesen szerepelni fognak.
Eddig nem sokan panaszkodtak a Temura: összesen 1 db fogyasztói panasz érkezett a hatósághoz a Temu működése kapcsán, ez azonban nem tartozott a GVH hatáskörébe – közölte a hivatal a hwsw.hu-val.
Az e-kereskedelem legújabb felívelő sztárja alig pár hónapja érhető el Magyarországon, de máris komoly szereplővé lépett elő az Amazon, a Shein vagy az Etsy mellett. A Temu vásárlószámban már az Alza előtt állt idén januárban hazánkban és e tekintetben kizárólag az eMAG előzi meg a piacon.
Néhány, nem versenyjoggal kapcsolatos panaszra a Temu válaszolt a hvg.hu-nak:
Igazak a vádak a Temu ellen? A cég reagált cikkünkre
Az e-kereskedelem legújabb felívelő sztárja alig pár hónapja érhető el Magyarországon, de máris komoly szereplővé lépett elő az Amazon, a Shein vagy az Etsy mellett. A kínai tulajdonban levő cég most igyekszik megválaszolni a gyors előretörésével és működésével kapcsolatos bírálatokat.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
Ismét az X-en szólalkozott össze Szijjártó Péter és az ukrán kollégája, Andrij Szibiha.