Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 100 millió forintos vagyonelkobzás és öt év börtön várhat Kaszás Zoltánra.
Jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével, hamis magánokirat felhasználásának vétségével és vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja a győri ügyészség Kaszás Zoltánt, a T-Systems Magyarország volt vezérigazgatóját a győri ügyészség – számolt be róla a 444. A lap szerint 100 960 356 forint értékű vagyonelkobzás és öt év börtön vár Kaszásra, ha elítélik.
Kaszás 2015-től 2020-ig dolgozott a T-Systemsnél, 2017-től vezérigazgatóként. A vád szerint Fuzik Zsoltnak, a BKV technikai igazgatójának a vezetésével működő számlagyárral működött együtt Kaszás, többszörösen túlárazott szerződéseket kötve a Fuzik köréhez tartozó SYS IT Services Kft.-vel és további alvállalkozókkal.
A 444 emlékeztet, hogy Fuzik alkut kötött az ügyészséggel, amiért cserébe mindössze 4 év börtönbüntetést kapott. Érdekesség, hogy csak szocialista politikusokra tett terhelő vallomást (Molnár Zsoltra, Horváth Csabára, Tóth Csabára és Baja Ferencre), noha a vádhoz kapcsolódó szerződéseket még 2019 nyarán kötötte a BKV a SYS IT, amikor még Tarlós István és a fideszes közgyűlési többség irányította a fővárost.
A lap szerint az is említésre méltó, hogy az ügyészség a SYS IT-nak csak a T-Systemsszel kötött szerződéseit vizsgálta, miközben a cég másik alvállalkozója a kormányközeli 4iG volt.
Frissítés: Kaszás levélben reagált a 444 cikkére, a portálnak küldött levélben tagadta, hogy elkövette volna a vádban megfogalmazott bűncselekményeket, a NAV által közölt gyanúsítással szemben pedig panasszal élt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.