„Számla kell?” – évi 200 milliárd forintot fizetünk zsebbe a szakiknak

Trükközésben még mindig jók vagyunk.

  • hvg.hu hvg.hu
„Számla kell?” – évi 200 milliárd forintot fizetünk zsebbe a szakiknak

A teljes építőiparon belül 40 ezer lehet a feketén foglalkoztatottak száma – közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az economx.hu-val. A szervezet szerint az építőiparban a legtöbb fekete foglalkoztatás a lakosság részére, számla nélkül végzett munkáknál fordul elő, jellemzően a mikro- és kisvállalkozásoknál.

Az ÉVOSZ saját tapasztalatai szerint a trükközők főleg a segédmunkásokat és a betanított munkásokat foglalkoztatják bejelentés nélkül, hiszen a képzettebbeket, mint például a szakmunkásokat vagy mérnököket rendezett munkaügyi kapcsolatokkal igyekeznek magukhoz láncolni.

Koji László, az ÉVOSZ elnöke arról is beszélt a lapnak, hogy számítások szerint a lakosság évente 200 milliárd forintot fizet ki számla nélkül a szakiknak. Mindez azt is jelenti, hogy a költségvetés évi 75 milliárd forinttól esik el az ilyen trükközések miatt.

A vezető szerint a visszaélések elkerülése érdekében előszűrt ellenőrzési rendszert kellene következetesen használnia a hatóságoknak, hiszen állítása szerint a bérek, az áfa, a forgalom adatok elemzésével a legnagyobb szélsőségek kiszűrhetőek lennének.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.