Városi látványremix a Műcsarnokban

"A műveim által kínált irracionális valósággal tudattalan érdeklődést kívánok támasztani azon térség iránt, amit napjaink szubkultúrája képez." Kissé rejtélyes mondatok, pedig a lényeg egyszerű. Gyarmati Zsolt műveit a technozene tempója, a forgalom zaja, az utca vizuális izgalma hatják át.

  • hvg.hu hvg.hu
Városi látványremix a Műcsarnokban
A város vizuális törmeléke
© Műcsarnok
 "Az elmúlt tíz évben egy nehezen leírható tapasztalatot igyekeztem megragadni, mely körülvesz és óhatatlanul meghatározza mindennapjainkat." - kezdi honlapján ars poeticáját Gyarmati Zsolt képzőművész. A művészet árnyalt és sokrétű urbánus valóságát igyekszik feltérképezni, mondja munkáiról. E szubkultúra kommunikációs közege elsősorban az utca. Gyarmati nem utcaművész, ám képein az utca, a lüktető városi valóság motívumai keverednek. A technozene tempója, a forgalom zaja, az utca vizuális jelei hatják át ezeket a képeket. Subfactor című kiállítása december 2.-tól az év végéig látható a budapesti Műcsarnokban.
Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.