Értékes könyveket ad vissza Oroszország Ausztriának

Az orosz kormány várhatóan szerdán dönt arról, hogy kormányközi megállapodást ír alá Ausztriával az Esterházy-család gyűjteményéből származó 977 könyv visszaszolgáltatásáról.

  • MTI MTI
Értékes könyveket ad vissza Oroszország Ausztriának

A hercegi család könyvgyűjteményéből XV-XVII. századi remekek kerültek az egykori Szovjetunióba a világháború végén, 1945-ben.

Az előterjesztés szerint a gyűjteményből 954 könyvet a Rudomino nevét viselő világirodalmi állami könyvtárában őriznek most, további 23 könyvet az orosz történeti közkönyvtárban - jelentette szerdán a RIA Novosztyi hírügynökség.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.