A kedd esti és szerda délelőtti fekete füst után a fehér is felszállt a Sixtus-kápolna kéményéből. A bíborosok így tudatták a világgal: sikerült pápát választaniuk. Az új pápa az argentin Jorge Mario Bergoglio lett, aki Ferenc néven foglalja el Szent Péter trónját – jelentették be a Szent Péter-bazilika erkélyén. Bergoglio a történelem első jezsuita pápája.
Metrózik az új pápa – fotó
Mobillal fotózta le egy utas Jorge Mario Bergogliót, akit később pápává választottak. I. Ferenc nagy népszerűségre tett szert hazájában, Argentínában, mivel érsekké választása után is szerény körülmények között élt, többször utazott a metrón is.
Balásy Gyula cége még behúzta az idei augusztus 20-át, az előleget is megkapta, most az utolsó pillanatban keresnek új vállalkozót a tűzijátékhoz
Balásyék helyett már egy Tisza-közeli céggel kötötte kormányváltás utáni első szerződését a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Brüsszelben járt hivatalosan, de egy antwerpeni luxusszállodában is béreltek szobát Nagy Mártonnak
Hegedűs Zsolt az államfő leváltásáról: Sulyok Tamás a hallgatásával bukott meg
Villamossínekre hajtott egy autó a Hungária körúton
Lángokban áll a Párizshoz közeli fontainebleau-i erdő - fotók
Két hétig is eltarthat az oltás.