Elhagyta aranyérmét az olimpiai bajnok, becsületes volt a megtaláló

Egy repülőút során elhagyta a pekingi olimpián szerzett aranyérmét Brendan Hansen amerikai úszó, aki egy nappal később visszakapta a medált.

  • MTI MTI
Elhagyta aranyérmét az olimpiai bajnok, becsületes volt a megtaláló

Édesanyja elmondása szerint a kiváló mellúszó Philadelphiából utazott vissza otthonába, a texasi Austinba, s a 4x100 méteres vegyesváltóval megnyert aranyát a hátizsákjába tette. A gépen aztán a táskát a lábai közé helyezte, ám egy véletlen folytán az egyik zsebből kiesett az érem. Hansen csak kiszállás után vette észre veszteségét, s hiába jelentette a légitársaságnak az esetet, eleinte nem találták a medált.

A 100 és 200 méter korábbi világcsúcstartójának azonban nem kellett sokáig szomorkodnia, mert mint később kiderült, az ülések alatt egészen a gép hátuljáig csúszott érmet egy hölgy utas megtalálta, s miután látta, hogy olimpiai aranyéremről van szó, értesítette a rendőrséget. Ott azt javasolták neki, hogy a Texas Egyetemet hívja fel, mert szinte biztos, hogy a térség olimpiai úszó érmesei oda járnak vagy jártak, s ott edzenek. A tipp telitalálatnak bizonyult, s az egyetemről fel is hívták Hansent, érdeklődve, hogy nem hagyott-e el valami nagyon csillogó értéktárgyat.

Brendan Hansen később személyesen is találkozott a becsületes megtalálóval, akinek egy csekket nyújtott át, mire a hölgy megígérte neki, hogy jótékony célokra fordítja a pénzt.

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Nem elsőprideozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.